Ana Sayfa » » Keklik ve Tavşan Avı Mevsimi Sona Erdi

Keklik ve Tavşan Avı Mevsimi Sona Erdi

Yazar Yılmaz Katuk on 5 Şubat 2012 Pazar | 23:45 İzlenme:Ülke genelinde 15 Ekim tarihinde başlayan keklik ve tavşan avı, geçtiğimiz hafta  sona erdi.


Ülke genelinde 15 Ekim tarihinde başlayan keklik ve tavşan avı, geçtiğimiz hafta sona erdi. Yaban domuzu, çakal ve bazı su kuşlarının avlanması ise 26 Şubat tarihine kadar devam edecek.


Bozkır Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Hüseyin YILDIZ, keklik ve tavşan avının geçtiğimiz hafta itibariyle sona erdiğini, avcıların bundan sonra av yasağı konulan hayvanları avlamamalarını istedi.

Yasak kapsamına giren av hayvanlarının avlanması halinde, güvenlik birimleri tarafından yapılacak kontroller sonucu haklarında yasal işlem yapılacağını vurgulayan Yıldız, "Birinci grup memelilerden yaban tavşanı, ada tavşanı, tilki, kaya sansarı ve ağaç sansarı ile ikinci grup kuşlardan kum keklik, Kınalı keklik ve kaya kekliği avı geçtiğimiz hafta itibariyle sona erdi. Yasak olmasına rağmen av hayvanlarının avlanması durumunda avcılar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Üçüncü grup kuşlardan kaya güvercini, tahtalı, sakar meke, sakarca kazı, yaban ördekleri, fiyo, kirik, çıkrıkcı, altıngöz, su çulluğu ile ikinci grup memelilerden yaban domuzu ve çakal avı 26 Şubat'a kadar devam edecek." diye konuştu.

Ünverdi, avcıların avlanma belgesi harç bedellerinin, 31 Ocak tarihinden sonra zamlanacağını sözlerine ekledi.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Ana Sayfa | Reklam Ver |İletişim
Copyright © 2013. Bozkır Gündem Gazetesi - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama yapılamaz!..